Reiki Nedir?

 

Günümüzde tamamlayıcı terapi yöntemi olarak birçok hastanede kullanılan reiki; kökenleri binlerce yıl öncesine dayanan Japoncada kozmik yaşam enerjisi anlamına gelmektedir.

Reiki kişinin beden ve ruhsal sağlığını iyileştiren, bağışıklık sistemini güçlendirici, uykuyu düzenleyen ve stresi azaltan bir enerji tekniğidir. 

Kökeni Japonyaya dayanan en eski şifa yöntemlerinden biridir. Düzenli reiki terapisi alan kişi stresten arınır; fiziksel, ruhsal ve zihinsel olarak dengelenir. Kişinin yaşam enerjisi kapasitesi arttıkça; yaşamda akışta ve anda kalmayı tecrübe eder. Reiki'yi binlerce yıl önce ilk Tibetli Lamalar kullanmıştır. Yaşam gücü olan Reiki, iki anlamın birleşimidir; “Rei” evrensel bilinç, evrende var olan demektir. “Ki” ise enerjidir.

 

Evrensel yaşam enerjisi, Reiki mucizesi kişinin mevcut rahatsızlıklarını giderir ve yaşamın ileri ki sürecinde olabilecek hastalıklardan korunma sağlar.

 

Reiki bu evrensel yaşam enerjisine uyumlanmış ve tekniklerin eğitimini tamamlamış kişinin özel yöntemlerle enerjiyi kendine veya hastalara aktarmasıyla şifa vermeye başlar.

Dünyada birçok hastane reiki terapisini tıbbi tedavi yöntemlere tamamlayıcı olarak uygulamaktadır ve yaklaşık iki milyon kişi reiki terapisi almaktadır.

 

Reiki bir din, inanç sistemine bağlı tutulmaz. Bütün fiziksel, zihinsel ve ruhsal sorunlarda kullanılabilir.

Reiki Seansı Almak İstiyorum

Reiki Uzmanı evrensel enerji ile kişinin arasında aracı olarak kişinin enerjiyi almasını ve rahatsızlıklarının iyileşmesini sağlar.

Reiki ile şifalanabilecek problemler:

Akut ve kronik hastalıklar

Stres

Çeşitli rahatsızlıkların ve onların temeli

Ağrılar

Bilinçaltınızdan kaynaklanan sorunlar

Bağımlılıklar ve kötü alışkanlıklar

İlaçların yan etkileri

Uykusuzluk

Cinsel sorunlar

Çakralardaki blokajlar

Bağışıklık sistemi problemleri

Mevcut hastalıklar

Toksinlerin atılması

Negatif enerji blokajları

İlişkiler ve duygu durumu

Reiki düşüncelerinizi doğru noktaya yönlendirmenize yardım eder. Enerjisi sizi sarar, anda kalmanızı sağlar. Konsantrasyon problemi olan, zihni sürekli dolu kişilerde faydalıdır. 

Her hastalığın nedenleri, ortaya çıkma temeli, belirtileri ve ortaya çıkma süresi farklıdır. Bu yüzden tamamen iyileşme reiki seansı öncesinde yapılan öngörüşme ve seansların ilerlemesi ile belirlenir.

Reiki seansı ve detayları için bizimle iletişime geçin.

Tel: 

0542 564 52 36

0533 431 39 55

 

 

Reiki Eğitimi Almak İstiyorum

Reiki, kişinin fiziksel ve ruhsal açıdan iyileşmesini sağlayan, yaşanılan sağlık problemlerinde ve stresli üzüntülü süreci şifalandıran Japon enerji tekniğidir.

 

Reiki'ye uyumlanmış uyguluyacının elleri ile değişik noktalara dokunularak enerji aktarımı yapması ile harekete geçer. Milattan 30000 yıl öncesine dayanan kadim şifa yöntemi Reiki, zaman içinde kaybolmuş, 1900'lü yıllarda Master Mikao Usui’nin araştırmaları sonucunda tekrardan insanlığın yararına sunulmuştur.

Reiki uygulayıcıları, hastalıkların teşhis ve tedavisinde modern tıbba güvenir ve bu konuda tıbbi tedavinin yanında reiki enerjisini tıbbi tedaviyi destekleyici bir uygulama olarak verir. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                Master Mikao Usui

 

 

 

Reiki seansında uygulayan ve uygulanan kişiyi saf enerji sarar; bedende ihtiyaç olan bölgelerin dengelediğini, enerji eksikliği olan yerlerin tamamladığını, enerji tıkanıklıklarının giderildiğini ve uygulanan bölgelerin şifalandığını hissederler.

 

Bu enerji, duygusal, fiziksel ve zihinsel tüm sorunların giderilmesinde kullanılabilir. Uygulayan kişi zaman içinde bu enerjiyi kullanmayı unutmaz, Reiki enerjisi kaybolmaz.

 

 

Reiki enerjisi bir Master tarafından danışana verilir. Enerjiyi kendiniz hissetmek, kendinize, hayvanınıza, istediğiniz kişilere aktarabilmek için Reiki inisiyasyonu/uyumlanmasına ihtiyaç vardır.

 

Her insanda varolan bu enerjinin aktarımını Reiki Master sizi bu enerjiye uyumlandırarak yapar ve Reiki frekansına girmenizi sağlar. Usui Reiki'de 4 seviye vardır. 

Reiki 1. Derece tüm seviyelerin temelidir. Kişiyi evrensel yaşam gücü enerjisi ile tanıştırır ve evrene açar. Kişi elle dokunarak şifa vermeyi öğrenir. Elle dokunarak enerjiyi aktarabilir.Bu seviyeye Japonca Shoden (başlangıç) aşaması denilmektedir.

Reiki 2. Derece Reiki gücünün arttırılması ve Reiki kulanımının genişletilmesi içindir. Bu aşamada kişi aktardığı enerjiyi daha çok hisseder ve bu hissiyatla kişinin gönderdiği enerji zaman ve mekanı aşar. Kadim semboller kullanmayı öğrenir. Bu sembollerle geçmişe, geleceğe, bir duruma ve olaya Reiki gönderebilir.

Reiki 3. ART Derece Reiki ileri seviyesine bir başlangıç basamağıdır. Uygulayıcı ve master olarak iki aşamada öğrenilir. Kişi Reiki uygulayıcısı olarak. En yüksek enerji seviyesine sahiptir. Master sembolüne uyumlanır. Kristal taşlar ile çalışmayı öğrenir. 

Reiki 3. SHİHAN Derece Reiki öğretmenlik derecesidir. Bu seviyede Reiki masterı olunur. Reiki masterı tüm Reiki derecelerine bu enerji ile tanışmak isteyen kişileri inisiye eder.

 

Reiki’nin temelinde ruhu, zihni ve bedeni şifalandırabilmenin farkına varabilme vardır. Reiki'nin şifa etkilerini görebilmek için, bu enerjiye uyumlanan kişi, kendi şifalanma sorumluluğunu alması ve şifalanma sürecinde aktif rol oynaması gerekmektedir.

REİKİ I. SEVİYE ATÖLYESİ

Tarih: Her Pazar Günü

Ücret: 300 TL

Ödeme Şekli: Atölye günü nakit olarak stüdyoya ödenir.

Süre: 11:00 - 18:00 (sabah 10:55'te stüdyoda olunur.)

Adres: Yogangela Yoga Stüdyosu

REİKİ II. SEVİYE ATÖLYESİ

Tarih: Her Pazar Günü

Ücret: 450 TL

Ödeme Şekli: Atölye günü nakit olarak stüdyoya ödenir.

Süre: 11:00 - 19:00 (sabah 10:55'te stüdyoda olunur.)

Adres: Yogangela Yoga Stüdyosu

Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

0542 564 52 36

0533 431 39 55