Show More

Yoga Nedir ve Neden Yoga Yapmalıyız?

Yoga kökeni Hindistan olan bir felsefedir ve beden, zihin ve ruhun bütünleşmesi için yapılan pratiktir. Yoga ile bedenimizin sınırlarını,  kapasitesini ve gücünü keşfedip ilk önce kabul ederiz. Kendimizi tanıdıktan sonra yaptığımız yoga pratikleriyle limitlerimizden kurtulup, zihnin ve bedenin kontrolünü elimize alırız. 

Düzenli yoga yaparak zihnimizde takılı kalan geçmiş ve gelecek kaygısını ana çeker, günümüzü doğru nefes alarak geçirir, aldığımız her nefesten maksimum verim alırız ve doğru beden postürü ile duruşumuz ve oturuşumuz değişir, doğru beden duruşu gelişir.

Yoga Dersleri

Hatha Yoga

En temel yoga türüdür. Fiziksel ve mental açıdan kişinin güçlenmesini ve zinde kalmasını sağlar. Fiziksel, mental ve ruhsal olarak birlik ve bütünlük elde etmek için yapılır. 
Dünyada en yaygın yapılan yoga çeşidi olan hatha yoga, temel yoga pozlarının nefes pratikleriyle güçlendirilerek, bedenin kontrolünü elde etmemize olanak sağlar. 
 

Yin Yoga

Yoga akışlarında görülen sürekli poz değişikliklerinin olmadığı fakat zihni meşgul edecek, anda kalmasını sağlayacak kadar yeterli içsel duyguları deneyimleme şansı veren bir yoga türüdür. Her yoga pozunda kısa süreli kalma sağlanarak kendine özgü bir deneyim yaşatır. Aktif ve dinamik yang yoga ile meditasyon arasında bir köprüdür Yin Yoga.
Restoratif, sessiz ve çok az kas gücünün kullanıldığı bir uygulamadır. Öncesinde ısınma egzersizleri gerekmez ve çok fazla enerji harcanmadan bedenin açılması, gerilen noktaların kendini bırakması sağlanır.

Vinyasa Yoga

Nefes ile yoga duruşlarının birbirine bağlandığı, pozların bir akış halinde birbiri ardına sıralandığı ve pozların nefes ve poz senkronizasyonu ile akış haline geldiği bir yoga çeşididir. Ders akışında anda kalma ve bir pozdan diğerine geçiş esnasında bedende yaşananların fark edilmesi, değişimi araştırılır.
 

Kundalini Yoga

5000 yıllık Kundalini yoga; zihin, beden ve duyularımıza çeşitli teknikler ile ulaşan fiziksel ve meditatif bir yoga çeşididir. Kundalini enerjisi omurganın en alt yerinde bulunan ruhsal enerjidir. Kundalini yoga pratiği chakralar üzerinde çalışır ve omurga ve endokrin bezinde şifalanma sağlar. 
Ders, yoga pozları (asanalar), vücut kilitleri (bandhalar ), meditasyon (mantra ve el mudralarının kullanımı ile birlikte) ve nefes egzersizleri (özellikle ateş nefesi ve diğer nefes
teknikleri) ile bütünleştirilerek yapılır.
Hem ruhen hem bedenen şifalanmak için kundalini yoga grup derslerine katılabilirsiniz.

 

Hamile Yogası

Hamilelik sürecini rahat geçirmek, omurgayı sağlıklı hale getirmek, hamilelik sürecinde gelişebilecek bulantı, kramp ve stresi yok etmek, kişiyi doğum ve sonrasına hazırlamak adına hamile yogası uzmanı ile birlikte yapılan yoga pratiğidir. 
Okulumuzda hamile yogası dersi kişiye özeldir. Kişinin hamileliğin hangi ayında olduğuna ve var ise fiziksel ve ruhsal problemlerine yönelik kişiye özel hazırlanan pozlar, nefes egzersizi ve meditasyon birleşimi şeklinde yapılmaktadır.

Reiki ile Yoga

Tell customers more about you. Add a few words and a stunning pic to grab their attention and get them to click.
This space is ideal for writing a detailed description of your business and the types of services that you provide. Talk about your team and your areas of expertise. 

50+ Yoga

"İleri yaşlardayım." "Yoga yapabilir miyim?" "Vücudum buna müsaade eder mi? ‘’ diye düşünüyorsanız
sizi 50+ yoga derslerimize davet ediyoruz.  Bedeninize uygun hareketler ile birlikte sizi zorlamayan yoga derslerimiz ile sağlıklı bir bedene ve endişesiz, stressiz bir zihne sahip olabilirsiniz. Özellikle belli yaşlardan sonra osteoporoz rahatsızlığına sahip olmamanız için düzenli yoga yapmanız çok önemlidir. Aynı zaman da omurga sağlığınıza dikkat etmeniz size ileri yaşlarda fayda sağlar. Yaşınız kaç, bedeninizin sınırları ne olursa olsun yoga yapabilirsiniz. Nefes ve meditasyon ile desteklenen 50+ yoga derslerimiz de vücudunuzun her noktasını hissederek ve bedeninizi tanıyarak, sınırlarınızı kendiniz belirleyebilecek seviyeye gelebilirsiniz.

Melekler ile Yoga

Önce sizleri koruyucu meleğiniz ile tanıştırıp sonrasında melekleri hissederek sihirli bir yoga deneyimini hissetmeniz için sizleri stüdyomuza bekliyoruz. Öğrenci; hatha ,vinyasa ve yin yoga hareketleriyle birleştirilmiş melek enerjisini bütün bedeninde hissederek yoga dersini deneyimler. Türkiye ‘de bir ilk olan meleklerle yoga sizi harika bir spirütiel yolculuğa çıkaracak. Çeşitli meleklerle tanışıp bütün auranız temizlenmiş bir şekilde derslerden çıkacaksınız. Eğer istenirseniz kişiye özel seanslar alabilir ya da grup dersi melekli yoga sınıflarımıza katılabilirsiniz.