Yoga kökeni Hindistan olan bir tekniktir ve beden, zihin ve ruhun bütünleşmesi için yapılır. Yoga ile bedenimizin sınırlarını,  kapasitesini ve gücünü keşfedip ilk önce kabul ederiz. Kendimizi tanıdıktan sonra yaptığımız yoga pratikleriyle limitlerimizden kurtulup, zihnin ve bedenin kontrolünü elimize alırız. 

Düzenli yoga yaparak zihnimizde takılı kalan geçmiş ve gelecek kaygısını ana çeker, günümüzü doğru nefes alarak geçirir, aldığımız her nefesten maksimum verim alırız ve doğru beden postürü ile duruşumuz ve oturuşumuz değişir, doğru beden duruşu gelişir.

Yoga Nedir ve Neden Yoga Yapmalıyız?

BUGÜN İÇ SESİNİ

DİNLEDİN Mİ?

YOGA DERSLERİ

HATHA

En temel yoga türüdür. Fiziksel ve mental açıdan kişinin güçlenmesini ve zinde kalmasını sağlar.  Fiziksel, mental ve ruhsal olarak birlik ve bütünlük elde etmek için yapılır. 
Dünyada en yaygın yapılan yoga çeşidi olan hatha yoga, temel yoga pozlarının nefes pratikleriyle güçlendirilerek,  bedenin kontrolünü elde etmemizi sağlar. 
 

YİN

 
Yoga akışlarında görülen sürekli poz değişikliklerinin olmadığı fakat zihni meşgul edecek, anda kalmasını sağlayacak
kadar yeterli içsel duyguları deneyimleme şansı veren bir yoga türüdür. Her yoga pozunda farklı sürelerde kalma sağlanır ve kendine özgü bir deneyim yaşatır. Aktif ve dinamik Yang Yoga ile meditasyon arasında bir köprüdür. Restoratif, sessiz ve çok fazla enerji harcamadan bedenin açılması, gerilen noktaların kendini bırakması sağlanır.

ASHTANGA

Hindistan'da üstat Sri K. Pattabhi Jois'in (1915-2009) öğretisi ile başlamış ve dünyaya yayılmış olan yoga türüdür. Ashtanga Yoga disiplini bu disipline özel yoga serisi hareketlerini birbiri ardına sürekli şekilde tekrarlanması ile nefesi senkronize ederek çok fazla içsel enerji çıkışını sağlayarak vücudun yüksek derecede ter üretmesini, böylece kasların ve organların detoksifiye edilmesini sağlar.
Ashtanga serisini düzenli olarak yaparak; dolaşım sistemi başta olmak üzere, güçlü bir beden ve sakin bir zihin elde edilir
 

VİNYASA

 
Nefes ile yoga duruşlarının birbirine bağlandığı, pozların bir akış halinde birbiri ardına sıralandığı,  pozların nefes ve poz senkronizasyonu ile akış haline geldiği bir yoga çeşididir. Ders akışında; anda kalma ve bir pozdan diğerine geçiş esnasında bedende yaşananların fark edilmesi ve değişimi araştırılır.

KUNDALİNİ

5000 yıllık Kundalini Yoga; zihin, beden ve duyularımıza çeşitli teknikler ile ulaşan fiziksel ve meditatif bir yoga çeşididir. Kundalini enerjisi omurganın en alt yerinde bulunan ruhsal enerjidir. Kundalini Yoga pratiği çakralar üzerinde çalışır ve omurga ve endokrin bezinde şifalanma sağlar.
Ders; yoga pozları (asanalar), vücut kilitleri (bandhalar), meditasyon (mantralar ve el pudralarının kullanımı ile) ve nefes egzersizleri (özellikle ateş nefesi ve diğer nefes teknikleri) ile bütünleştirilerek yapılır.
Hem ruhen hem bedenen şifalanmak için Kundalini Yoga grup derslerine katılabilirsiniz.
 

50+

 
´´İleri yaşlardayım.´´ ´´Yoga yapabilir miyim?´´ ´´Vücudum buna müsaade eder mi?´´ bunları kendinize söylüyorsanız sizi 50+ yoga derslerimize davet ediyoruz. Bedeninize uygun hareketler ile birlikte sizi zorlamayan yoga derlerimiz ile sağlıklı bir bedene ve endişesiz, stressiz bir zihne sahip olabilirsiniz. Özellikle belli yaşlardan sonra osteoporoz rahatsızlığına sahip olmamanız için düzenli yoga yapmanız çok önemlidir. Aynı zamanda omurga sağlığınıza dikkat etmeniz size ileri yaşlarda fayda sağlar. Yaşınız kaç, bedeninizin sınırları ne olursa olsun yoga yapabilirsiniz. Nefes ve meditasyon ile desteklenen 50+ yoga derslerimiz de vücudunuzun her noktasını hissederek ve bedeninizi tanıyarak, sınırlarınızı kendiniz belirleyebilecek seviyeye gelebilirsiniz.

HAMİLE

Hamilelik sürecini rahat geçirmek, omurgayı sağlıklı hale getirmek, hamilelik sürecinde gelişebilecek bulantı, kramp ve stresi yok etmek, kişiyi doğum ve sonrasına hazırlamak adına hamile yogası uzmanı ile birlikte yapılan yoga pratiğidir.
Okulumuzda hamile yogası dersi kişiye özeldir. Kişinin hamileliğin hangi ayında olduğuna ve var ise fiziksel ve ruhsal problemlerine yönelik kişiye özel hazırlanan pozlar, nefes egzersizi ve meditasyon birleşimi şeklinde yapılmaktadır.
 

REİKİ

İLE

YOGA

 

Klasik hatha yoga hareketleriyle birleştirilmiş reiki enerjisini bütün bedeninizde hissedeceğiniz bir yoga deneyimi yaşamak ister misiniz? Reiki ile yoga derslerinde bütün bedeniniz ve çakralarınız evrensel enerjiyi kullanarak şifalanacak. Türkiye ‘de bir ilk olan reiki ile yoga sizi spiritüel bir yolculuğa çıkaracak. Reiki ile yoga yaptıktan sonra derslerden hafiflemiş, bedenen ve ruhen rahatlamış ve şifalanmış olarak çıkacaksınız.
 

MELEKLİ
YOGA

Önce sizleri koruyucu meleğiniz ile tanıştırıp sonrasında melekleri hissederek sihirli bir yoga deneyimini hissetmeniz için sizleri stüdyomuza bekliyoruz.

Hatha ,vinyasa, yin yoga hareketleriyle birleştirilmiş melek enerjisini bütün bedeninizde hissedeceğiniz yoga deneyimini sizlere sunuyoruz.

Melekli yoga derslerinde bütün bedeniniz ve çakralarınız melek enerjisi kullanarak şifalanacak.

Türkiye ‘de bir ilk olan meleklerle yoga sizi harika bir spiritüel yolculuğa çıkaracak.

Çeşitli meleklerle tanışıp bütün auranız temizlenmiş bir şekilde derslerden çıkacaksınız.

Eğer istenirseniz kişiye özel seanslar alabilir ya da grup dersi melekli yoga sınıflarımıza katılabilirsiniz.